muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
tiráž
 
editorial

ostatníčasopis mGuide 2009/11

5.11.2009 | Autor: Ivan Ivanov | sekce: časopis - mGuide
Milí čtenáři,

začal jsem si zapisoval do diáře koncerty na měsíc listopad, které bych chtěl vidět a napočítal jsem jich sedmadvacet. V tomto okamžiku jsem přestal i když jsem věděl, že ještě na něco sem a tam, jsem zapomněl. Klidně bych obětoval skoro každý listopadový večer, ale stejně to nejde zvládnout a vidět všechno, co by mě zajímalo. Spoustu koncertů se kryje a navíc dost často i žánrově. Posuďte sami: ve stejným večeru jako Massive Attack jsou jazzové duo Tuck & Patty.

Bluesman Danny Bryant´s se kryje s fenomenálním jazzmenem Bellou Fleckem, Alice Cooper v Plzňi s Richem Kotzenem v Praze, Living Colour s Rammstein atd. Jeden aby věděl, kam dřív skočit, pokud to nejsou zrovna vyprodané akce jako Rammstein či Massive Attack.
O čem ale taková situace svědčí? Že dopad finanční krize není tak horký jak se píše, nebo umělci a kapely dneska koncertují jako diví, aby kompenzovali ušlé zisky z neprodaných, či spíš vypálených cedéček? Anebo je v tom prostě obrovská láska českého publika ke koncertům a pořadatelé na to náležitě reagují?

Ať je odpověď jakákoliv, myslím si , že je potěšující. Muzika a láska je jediná věc, která nás zahrání, kázal do mikrofonu včera večer šílený bluessman Eric Sardinas a mě nezbývá, než s ním souhlasit.

Ivan Ivanov

vyšlo: 1.11.2009

Psáno pro: časopis mGuide 2009/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/casopis-mguide/casopis-mGuide-2009-11/
 
obsah čísla
- Mark Knopfler
- Uriah Heep
- Blue Effect
- Rammstein
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.