homepage
michaloskralos
michaloskralos Albert Černý - O něčem jiném než o muzice
 
blog
 
Albert Černý - O něčem jiném než o muzice

19.01.

Na začátek se Tě zeptám, Alberte, jaká je pro tebe priorita v oblékání? Máš nějaká svá pravidla?

V poslední době až tak třetí, čtvrtá, po hudbě, sportu a jídle, musím přiznat, že ty předtím jsem hodně zanedbával… Teď doma dost často chodím v teplákách, až si říkám, že v nich trávím příliš mnoho času. Mám pár svých pravidel, třeba nebát se investovat do oblečení (nebo hlavně do bot) víc peněz a pak se o něho starat. Nevyplatilo se mi to ale např. u bundy Sandro, u které jsem čekal, že vydrží déle a víc.

Co by jsi na sebe rozhodně nikdy neoblékl?

Nikdy bych si asi nevzal nějaké S/M latexové věci, nebo něco hodně goth, nebo hodně devadesátkového a současně androgynního, aby si mě schválně pletli s holkou, prostě to takhle necítím, i když vím, že to je hodně trend teďka…


Máš zálibu ve sbírání bot. Jak vypadají tvoje nejoblíbenější boty? Máš k nim nějaký příběh?

Teď vlastně ani na žádný konkrétní pár až tolik pyšný nejsem, ve srovnání s nadšencema do tenisek nejsem žádný extra sběratel. Mám rád jedny hodně staré hnědé a okopané Chelsea boty nad kotník z mnichovského second handu, už dvakrát jsem opravoval podrážku a měl je na sobě na spoustě koncertů i focení v posledních letech a pořád drží. Pak mám rád moje černé boty Paul Smith. Chtěl bych si ale koupit nějaké hezké tenisky, které by byly pohodlné a cool, mám Reebok Kendrick Lamar, ale chtěl bych ještě měkčí…

Tvoje sestra má velký podíl práce na vaší OneWave kolekci kapelních triček a dalšího oblečení. Jak se ti spolupracuje se sestrou?

Dobře, ale má taky svoji hlavu a je hodná, že mi ustupuje v tom, jakou mám představu a v tom, co si s Vojtou (manažer Lake Malawi) a s klukama z kapely myslíme o prodejnosti daných kusů. Největší radost mám z toho, jak nám udělala nápisy na záda v klipu Surrounded By Light a jak mně a přítelkyni Báře do klipu Paris upravila jeanové bundy.

Jaké oblečení rozhodně nesmí chybět v zabaleném kufru na turné, koncerty a dlouhé cesty?

Džínová bunda, džíny, džínová košile, tričko s dlouhým a krátkým rukávem, svetr a pro pohodlí kdekoliv na hotelu taky tepláky a karimatka na jógu + tyhle ponožky z merino vlny značky Falke, nedám na ně dopustit.

https://www.falke.com/uk_en/cosyshoe-men-slippers-red-317-8150?pos=6&orig_pos=6&search_string=&page=1&orig_page_size=36

V poslední době jsem si oblíbil značku Patagonie, protože je hodně etická a má super přístup k výrobě i dalšímu používání jejich výrobků. Z džínů mě hodně baví Diesel, se kterým jsme s Lake Malawi trochu spolupracovali. Můj nejoblíbenější módní časák je asi Love, potom i-D a Dazed. Čím dál tím víc si ale ujíždím na vintage oblečení v tom smyslu, že největší cenu pro mě mají často ty kusy v šatníku, které mám nejdelší dobu a tudíž toho se mnou zažily nejvíc, cestování, koncerty, nahrávání, smutek i radost, všechno.


Michal Král (zakladatel blogu priorita.tumblr.com
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.