muzikus.cz na

facebook twitter
homepage
herminamuchova
herminamuchova Kapela SABRAGE vydává videoklip NAŠE PRAHA, který připomíná smutné 50. výročí ud
 
blog
 
Kapela SABRAGE vydává videoklip NAŠE PRAHA, který připomíná smutné 50. výročí ud

21.8.2018

Kapela Sabrage vydala k 50. výročí okupace tématický videoklip

“Dlouho jsme přemýšleli jaký klip na tuto píseň vlastně natočit. Nepřipadaly v úvahu žádné procházky Prahou, hraní na Staromáku apod. Najednou jsme se poznali s panem Josefem Novotným a v tu ránu bylo jasno. Jeho příběh nás natolik oslovil, že to už prostě nešlo udělat jinak. Okamžitě jsme začali shánět archivní záběry a vše se rozběhlo velkým tempem…” sdělil kapelník Ladze.

S panem Josefem natočila kapela i cca 10 minutový dokument, který vyjde brzy po klipu. „Je tam přesně popsáno, co pan Josef dělal 21. 8. 1968 na Vinohradské ulici, jak ho postřelili a jaké nesl v budoucnu následky za účast na demonstracích proti okupaci.“ dodal bubeník Tadeáš.

Na písni Naše Praha spolupracovala kapela s producentem Borisem Carloffem, který produkoval nahrávky například Davidu Kollerovi nebo kapele Kryštof.

Pardubicko-hradecká kapela Sabrage hraje 8 let a letos má za sebou hraní na festivalech České hrady, Rock for People nebo Létofest. V minulosti měla tu čest si zahrát s TOP českými a slovenskými kapelami či muzikanty – např. Chinaski (v rámci jejich turné Rockfield tour), No Name, David Koller, Michal Hrůza, Vladimír Mišík & Etc…

Klip naleznete zde – https://bit.ly/2Lbn0rr

 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.