homepage
Plague Called Humanity
Plague Called Humanity Lidstvo je mor, který ničí tuto planetu a páchá zlo samo vůči sobě
 
blogy
 

31.7.2018

Lidstvo je mor, který ničí tuto planetu a páchá zlo samo vůči sobě
 
 
blog
 
Lidstvo je mor, který ničí tuto planetu a páchá zlo samo vůči sobě

31.7.2018

Rozhovor pro Eskanoizze.cz

Projekt Plague Called Humanity se na tvrdé elektronické scéně pohybuje již deset let. Na svém kontě mají sice jen jedno EP, ale za to pěknou řadu koncertů, včetně těch zahraničních. Spojili jsme se s frontmanem kapely, vokalistou Alexem, a popovídali jsme si o kapele, cyberpunku a dalších tématech točících se kolem Plague Called Humanity.

Ahoj Alexi, nejprve nám řekni stručně něco o kapele. Jak jste se dali dohromady? Jak dlouho fungujete atd.?

Ahoj, kořeny PCH sahají do roku 2008, kdy jsem se poznal s naším kytaristou Cypherem a začali jsme zkoušet první nesmělé pokusy. Velkou inspirací pro nás tehdy byli na jedné straně Psyclone Nine spolu s Vanessou a na straně druhé crustove kapely jako Skitsistem. Zjistili jsme, ale že sami na to nestačíme, tak jsme zakalí hledat klávesáka. Po několika neúspěšných pokusech jsme se nakonec potkali s Willym, se kterým jsme dáli dohromady první funkční věci a v roce 2015 jsme odehráli první koncert. Téhož roku Willy po dosti bouřlivých eskapádách „byl z kapely odejit“ a na jeho místo nastoupil Dave, který na jedné akcí hrál se svým sólo projektem před námi. Po několika koncertech jsme poznali že to sice funguje, ale něco chybí. Proto naši sestavu doplnila bubenice BereNika a teprve s ní to dostalo ty správné grády.

Proč právě Plague Called Humanity?

Už dávno jsem si říkal že lidstvo je mor, který ničí tuto planetu a páchá zlo samo vůči sobě. Potom jsem se dostal k desce od mojí oblíbené kapely Prometheus Burning, která se jmenovala „A Plague Called HuMANity“ a řekl jsem si, že to by bylo skvělé jméno pro kapelu… no a bylo to.

Kapelu definuješ jako cyberpunkovou. Co si pod tímto označením mají představit čtenáři, kteří se s podobnou hudbou ještě moc nesetkali?

Všichni v kapele máme rádi jak cyberpunkovou literaturu, filmy a já jsem navíc vyrůstal na klasické japonské cyberpunkové manze. Nejspíš je to i znát i na obalu našeho EP (pozn. red.: obal můžete vidět na videích níže). Naše texty popisují temnou budoucnost a odvracené stránky technického pokroku, což jsou i ústřední témata cyberpunku. Jinak kdybychom si hráli na hudební škatulky, tak hrajeme EBM řízle crustem a lehkým líznutím gothiky a black metalu.

EP Disconnection jste vydali v loňském roce. Chystáte plné album nebo se budete soustředit spíše na menší nahrávky?

Ano, od Disconnection již uběhl rok a půl a už by bylo na čase se pohnout o kus dál. Momentálně skládáme nové věci, které budou na jejím nástupci, ale jde nám to dost pomalu. Některé novinky můžete slyšet na našich koncertech. Takže snad v roce 2020 vydáme plnohodnotnou desku.

Btw. Disconnection je ke stažení zdarma, tak si na naši tvorbu muže udělat názor každý.

plague called humanity live

Kde berete inspiraci?

Inspirujeme se syntetickou tmou, která nás obklopuje, a především svými pocity a lidskou společností se všemi její nešvary. V podstatě jsem to již popsal výše.

Kde vás můžeme živě slyšet?

Rád bych podotknul že jsme roztrkaní po cele Moravě (já jsem z Hodonína, Dave je z Havířová, Cypher je jediný z Brna a BereNika je od Slavkova), takže naše logistika je děsně složitá. Hlavně proto nemáme zdaleka tolik koncertu kolik bychom chtěli. Právě plánujeme podzimní koncerty a už i příští rok. V Česku se s námi potkáte v Brně, Praze a Vsetíně. V zahraničí budeme k vidění v Budapešti, Mariboru, Vídni a v Trnavě (to už je taky zahraničí ).

Když cestujete do zahraničí, je nějaký rozdíl mezi publikem u nás a v cizině (tim zrovna moc nemyslim to Slovensko) ?
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.