muzikus.cz na

facebook twitter
homepage
Nudus Susurrus
Nudus Susurrus Nahý Šepot v nové regeneraci...
 
blogy
 

1.7.2017

Nahý Šepot v nové regeneraci...
 
 
blog
 
Nahý Šepot v nové regeneraci...

1.7.2017

Kapela vznikla cca v roce 1996, iniciativou "otců zakladatelů" = MKH, klávesy a vokál a Jarda Košan - kytara, z doprovodného orchestru k muzikálu "Píseň pro Trubadůra" jako kapela Mordor. Vzhledem k tomu, že se tento název poněkud nevžil a již existovala slavnější kapela Mordochór byl přijat nakonec název, pod kterým však bylo již v roce 1994 vydáno MKH synth album "Laurien Lassi Súrinen" (to je elfštinou na motivy knihy Pána prstenů a znamená to - Zlatavé padající listí v Lothlórienu) a který zněl - The Naked Murmur. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli název český, byl tento posléze přeložen na NAHÝ ŠEPOT.
Trvalo dlouho než kapela dostala svoji tvář, mnoho a mnoho lidí přišlo a odešlo, někteří se vrátili, jiní v dobrém vzpomínají a někdo taky ne. Divoký underground.
První demo nahrané v garáži se jmenovalo DEMOON. Následovalo art punkové období s písněmi - Šroubárna, Don Špagát a pod.
Další oficiální CD neslo hrdý název: MMMCCCXXXIII. (Donedávna v prodeji Amazonu, fakt..) Složení kapely: MKH, Jarda Košan, Eda Zábřeský basa a Tomáš Procházka bicí. Po tomto počinu přijat pěvec Kamil Bureš. Následovalo "artrockové" období s vydaným singlem :-) (Ranní tramvaj, Melodie, Kruhy světa) a byly i pořízeny nějaké videoklipy, dnes již ztraceny, na kterých účinkoval i první zpěvák Petr Žižka. Potom při koncertě v Motoráji opilý zvukař padl při produkci na mix, dal všechny šavle hore, ozval se pískot, a Kamilovi začala téct krev z uší. A bylo po zpěvákovi.
Následný pokus nahradit ho a pokračovat jako kapela Hathor nebyl vcelku tím pravým ořechovým a tak se rozjeli konkurzy...
Nejproduktivnější poprockové období reprezentované CD NAHÝ ŠEPOT, bylo v obsazení: MKH, Jarda Košan, Pavlína Vyoralová - zpěv, Milan Vondrouš - basa, Tomáš Procházka - bicí. Nic netrvá věčně a v kapele nastala umělecká odúmrť. Postupně jsme se rozešli do nových projektů.
Písně šepotu však dále zněly v kapele Melmoth (členové: MKH, Jarda Košan, Jakub Effenberger - basa, Jakub Kozel - zpěv, Jarda Roček - bicí) toto období bylo reprezentováno CD: 121212. Avšak i toto seskupení doznalo tvůrčích trhlin a rozešlo se.
Tehdy byl obnoven původní název kapely - NAHÝ ŠEPOT. V složení: MKH, Jarda Košan, Milan Stránský - basa, Jarda Roček - bicí jsme odehráli dvě sezony. Ke konci s námi vystupoval i zpěv Miloš Barcal. Poslední koncert s kapelou Abraxas v Prdeli v Berouně. Následně ze zdravotních důvodů odstoupili někteří členové a zůstali jsme MKH+Jarda Košan sami .-(
Na pomoc nám přišli staří známí - Milan Vondrouš (Mike Hole) na basu a Michael Gallo - bicí ( který hrál s MKH v legendární kapele Smoked Mirror).A začali další éru... (Nu a časem možná přijde i pěvec??)
Vzhledem k tomu že kapela nehraje pouze songy Nahého Šepotu, ale také skladby Melmothu, KOHA (další taková bokovka MKH+J.K.) a Smoked Mirror , zvolili jsme si název, který tu ještě nebyl (jde sic jen o latinský překlad...), a tak jsme nyní NUDUS SUSURRUS!
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.