muzikus.cz na

facebook twitter
homepage
International Shakuhachi Festival Prague
International Shakuhachi Festival Prague Když se potká shakuhachi s kontrabasem
 
blogy
 

10.11.2017

Když se potká shakuhachi s kontrabasem
 
 
blog
 
Když se potká shakuhachi s kontrabasem

10.11.2017

Od 14. do 18. září probíhal v Praze festival japonské hudby – International Shakuhachi Festival Prague. Zejména jeho první den byl určený hudebním teoretikům a jiným fajnšmekrům. Festival totiž začínal celodenním symposiem o etnických nástrojích z celého světa, nejen Japonska.

Pod názvem Music as Identity svou hudební cestu a muzikální kořeny své vlasti předvedli mimo jiné opat zenového kláštera Genmyo Iso, Saida Daukeyeva z Kazachstánu nebo početná turecká výprava.

Již večer na zahajovacím koncertu pětice brilantních hudebníků ukázala i praktickou stránku věci. Na jednom pódiu v Konírně Národní galerie na Staroměstském náměstí se sešli Akihito Obama (shakuhachi), Nobuto Yamanaka (shamisen), Hearn Gadbois (perkuse), George Cremaschi (kontrabas) a člen ansámblu Pro Musica Nipponia Motonaga Hiromu (shakuhachi).

Živelný koncert uvedli první dva jmenovaní jejich vlastní kompozicí, následoval dechberoucí sólový výkon šamisenisty Nobuta Yamanaky. Postupně se přidávaly i další nástroje, umělci předváděli moderní skladby, často vlastní, aby se v závěrečné části koncertu všech pět dohromady sešlo ve volné improvizaci.

Tento koncert předznamenal fenomenální výkony večerů následujících.

Fotky z celého festivalu najdete na Facebooku.
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.