homepage
FESTIVAL HABROVKA 2014
FESTIVAL HABROVKA 2014 12. ročník Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA
 
blogy
 

13.5.2014

12. ročník Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA
 
 
blog
 
12. ročník Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA

13.5.2014

12. ročník Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA
6. a 7.6. 2014, zahrada kostela sv.Františka, zastávka metra Budějovická, Praha
Začátek: 16:00

Festival bloumající veřejnosti HABROVKA, který se koná v zahradě kostela sv.Františka, už dvanáctý rok nabízí alternativu k velkým a neosobním festivalům. Každoroční snaha představit kvalitní mix nejrůznějších žánrů z hudby a divadel a zároveň vytvořit nedaleko metra Budějovická atmosféru sousedského festivalu zatím vychází. Nemusíte se ale bát, že Vás čeká nějaký nudný rodinný festival – naopak dramaturgie a provedení Festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA zaručuje umělecké zážitky, objevování nových interpretů a samozřejmě připomenutí legend. Ostatně letošní program Vás určitě přesvědčí o tom, že jen tak zaškatulkovat se HABROVKA nedá.
Pátek 6. 7. zahájí mladá pražská kapela Džezvica inspirující se melodiemi z Balkánského ostrova. Odpoledne zahraje půvabná šansoniérka Ashia Grzesik, pocházející původně z Polska, ale žijící v USA, kterou doprovodí její kapela The Bison Rouge. V 18:00 vystoupí legendární česká rocková kapela Půlnoc, kterou v roce 1988 založil Mejla Hlavsa. Rockovo-punkový pátek dosáhne svého vrcholu vystoupením kapely Visací zámek, která už více než dvacet let zpívá o stáncích, kanárcích, alkoholu a cigárách. Noc pak uzavřou elektro country rockoví Nylon Jail, kteří v tomto roce obdrželi cenu hudebních kritiků Vinyla.
Sobota 6.7. bude v klidnějším, jazzovo poetickém duchu. Zahájí ji čerstvý úkaz na české jazzové scéně Evidence Quintet, v odpoledních hodinách Vám zahrají novozélandští French for Rabbits – chytlavé dream folkové duo. Z ne tak dalekého Berlína přijede Andrej Polanský, který se svým českým kolegou Emülem Langmanem vzdávají hold Lou Reedovi svými interpretacemi písní The Velvet Underground. Poté Vám Johannes Benz svými folk rockovými písněmi přiblíží poetiku cest a nekonečných dálnic amerických truckerů. Králem večera bude beze sporu americká žijící legenda jazzové trumpety Laco Deczi & Celula NY. Noční Habrovku uzavře cikánskými rytmy Vojta Lavička s kapelou Gipsy spirit.
Habrovka ale není jen o hudbě, můžete se proto těšit na divadelní představení. Čeká Vás nemotorný Kouzelník Eňo Ňůňo nebo Divadlo vzpomínek (skutečná improvizace ze života diváků). Sobota bude groteskní – nejdříve Divadlo Inkognito zahraje grotesku o lásce, aby je později vystřídala groteska bez začátku a konce v podobě funebráků Wariot Ideal. Že život nedoceníte, se dozvíte v inscenaci Radio Ivo, která přenáší rozhlasovou hru na divadelní prkna.
Sobotní dopoledne je jako vždy určeno dětem, festival je protknut bohatým doprovodným programem, představující různé neziskové organizace a společnosti.

http://www.habrovka.cz/
https://www.facebook.com/habrovka
https://www.facebook.com/events/631268226923128/
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.