muzikus.cz na

facebook twitter
homepage
Festival Brikcius - 9. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Praze (1. - 30. listopad 2020
Festival Brikcius - 9. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Praze (1. - 30. listopad 2020 Violoncellista František Brikcius + vizuální doprovod z Planetária Praha
 
blogy
 

17.11.2020

Violoncellista František Brikcius + vizuální doprovod z Planetária Praha
 
 
blog
 
Violoncellista František Brikcius + vizuální doprovod z Planetária Praha

17.11.2020Jste zváni na FESTIVAL BRIKCIUS - 9. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Praze (1. - 30. listopad 2020):

https://www.youtube.com/watch?v=aKyB5C5kwJU

- Streaming záznamu z koncertu PRAHA - BRNO: 6 SOUDOBÝCH SKLADEB PRO VIOLONCELLO SÓLO s vizuálním doprovodem z Planetária Praha se koná ve čtvrtek 19. listopadu 2020, od 20:00 hodin. Český violoncellista František Brikcius představí díla renomovaných skladatelů z Prahy a Brna (Luboš Fišer, Petr Hejný, Jan Jirásek, Irena Kosíková, Jiří Matys a Miloš Štědroň). Uslyšíte Fantasii a Rondo (1982) od skladatele Jiřího Matyse, Kovovou sonátu (1983) od violoncellisty, výtvarníka a skladatele Petra Hejného, Dilema (1987) od filmového skladatele Jana Jiráska, Sonatu (1987) od hudebního a filmového skladatele Luboše Fišera, Tance krále Leara (1995) od brněnského hudebního skladatele Miloše Štědroně a Stopy (2004) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové.

Záznam z koncertu, který se konal pod záštitou Václava Havla, ve spolupráci s Národní knihovnou a za podpory Nadace Charty 77, Nadace OSA a Nadace ČHF byl vydán na CD. Celý program byl následně uveden v rámci "Brikcius Cello Tour" v České republice, Belgii, Bulharsku, Francii, Itálii, Rusku, Rakousku a Velké Británii. Večer probíhá ve spolupráci se Štefánikovou hvězdárnou.

Vstupné dobrovolné (doporučujeme cca 65,- Kč).

Následující akce festivalu - závěrečné uvedení mezinárodního virtuálního projektu MUSICAL SOLIDARITY / COVID-19 se koná ve čtvrtek 26. listopadu 2020, od 20:00 hodin. Projekt je iniciován a produkován italsko-izraelskou sopranistkou Nofar Yacob. Opět via https://www.Youtube.com/FrantisekBrikcius .

Více informací na webových stránkách https://www.Brikcius.com/Festival .
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.