přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

BLÁHA Vladislav, Mgr., ArtD., doc.

Kytara (chit)
Brno (Jihomoravský kraj)
URL:
web: oficiální stránky další stránky
 

specifikace rubriky
kytara

biografie
též
Guitacord - s akordeonistou Jaromírem Zámečníkem, s flétnistou Vítězslavem Drápalem, s klavíristkou Renatou Ardaševovou,
též Brněnské instrumentální trio.

Vladislav Bláha, je jediným českým kytaristou, který sólově vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku. Anglický prestižní časopis Music Opinion jej v recenzi na koncert v Londýně označil za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Absolvoval studium na Konzervatoři Brno, na vysoké škole Musikhochschule F. Liszt, Weimar, Německo a doktorantské studium na VŠMU v Bratislavě. V roce 2009 habilitoval a stal se docentem hudební fakulty JAMU v Brně. Své umění zdokonalil v mistrovských kursech u předních světových pedagogů a interpretů Costase Cotsiolise a Abela Carlevara a na základě stipendia The British Council u Gordona Crosskey (Royal Northern College of Music, Manchester) a u Johna W.Duarte (Londýn) v Anglii.
Úspěchy v soutěžích: Je vítězem čtyř soutěží ve Volos, Řecko, v Markneukirchen,Německo, v Esztergomu, Maďarsko, v Kutné Hoře a nositelem bronzové medaile soutěže Radio France v Paříži.

Pedagogická a vedoucí práce v oboru: Vladislav Bláha je docentem hry na kytaru JAMU, profesorem Konzervatoře Brno a hostujícím profesorem Univerzity v Guanajuato v Mexiku. Vedl mistrovské kursy na řadě univerzit a vysokých hudebních školách řady zemí, zejména v USA, v Mexiku, v Rakousku, v Německu a dalších zemích, rovněž i na předních festivalech. Je předsedou České kytarové společnosti o.s., ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu BRNO. Často bývá členem mezinárodních porot, a je vedoucím vzdělávacího programu pro pedagogy ZUŠ.
Koncerty: Koncertuje sólově a jako sólista s orchestrem v předních koncertních sálech ve městech jako jsou např. Londýn /celkem 10 x, mj. i v Royal Festival Hall /, Tokyo, Řím, Paříž, Berlín, New York /Carnegie Hall/, Jakkarta, Havana, Lima, Caracas, Buenos Aires, Los Angeles, Chicago, Miami, Dallas, Vídeň, Zurich, Brussel, Moskva, Valencie, Saigon, Hanoj - celkem v 34 zemích Evropy, Asie, Latinské Ameriky a v USA (deset turné), kde mj. obdržel Čestné občanství města Dallas. Odborné kritiky v tisku oceňují jeho bohatství hudebního výrazu, vynikající virtuositu, brilanci a čistotu hry
Nahrávky: Nahrál devět samostatných CD a jako sólista se na dalších šesti CD podílel. Uskutečnil nahrávky pro rozhlas a televizi řady zemí, mimo Evropu i v USA, na Kubě, v Mexiku, Venezuele, v Peru, Vietnamu a Indonézii.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

VLADISLAV BLÁHA


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.