muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

BÁRTEK Michael, MgA.

Varhany (org), Cembalo (cemb)
Strasbourg (Brno) (Francie)
URL:
web: oficiální stránky facebook youtube
 

biografie
Michael Bártek je laureát Soutěže mladých varhaníků v Opavě z r. 2002, Mezinárodní varhanní soutěže Alexandra Goedickeho v Moskvě 2011 a absolutním vítězem 13. ročníku Mezinárodní varhanní soutěže Césara Francka v Haarlemu (Nizozemí) v roce 2010.

Michael Bártek se narodil v roce 1984 v Brně. Na klavír začal hrát v sedmi letech, na varhany ve čtrnácti, a to u Marie Karasové. Studoval varhany na brněnské konzervatoři (2000-2005) u Zdeňka Nováčka a Petra Kolaře, v letech 2005-2009 byl studentem Janáčkovy akademie múzických umění (varhany u Věry Heřmanové a Pavla Černého). Zúčastnil se půlročního studijního pobytu ve Štrasburku v rámci studijního programu Erasmus u pařížského varhaníka Christopha Mantoux (kostel sv. Severína). Je držitelem bakalářského diplomu ve varhanní interpretaci z Brna (2009) a diplomu „Master Professionnel” (2012) ze Štrasburku (studia u C. Mantouxe a Aude Heurtematte). Michael je taktéž držitelem štrasburského diplomu „DEM” z cembala (2012, u Aline Zylberajch). Michael studoval i u Martina Gestera (barokní varhanní hru) a Francise Jacoba (basso continuo). Michael Bártek je absolventem magisterského studia varhan na Akademii múzických umění v Praze (HAMU) ve třídě Pavla Černého.

Jako koncertní varhaník pravidelně vystupuje ve Francii, Nizozemí, Německu a České republice. Provedení jeho projektu Ring (s malířem Vladimírem Kiseljovem) jsou naplánována pro řadu míst.

Michael Bártek v současnosti žije ve Štrasburku. Učí varhany na Protestantské varhanní škole (AFORGEP) a v hudební škole města Sarre-Union a jako liturgický varhaník působí v konzistoři Robertsau-sv. Matouš Štrasburk.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.