přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

ARENDÁRIK Matej

Klavír (pf)
Praha 1 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky
 

biografie
se narodil v Banské Bystrici. Již v dětském věku získal různá ocenění na slovenských a mezinárodních interpretačních soutěžích a absolvoval několik koncertních zájezdů do zahraničí.

Studoval na Konzervatoři v Žilině (prof. Dariny Švárné) a Akademii múzických umění v Praze (Prof. Marián Lapšanský). Během studia se zúčastnil mnoha soutěží. V roce 2000 získal 1. místo a titul absolutního vítěze na Soutěži studentů slovenských konzervatoří. V letech 1997 a 1999 se stal finalistou Mezinárodní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních (ČR), v říjnu roku 2002 získal 2. cenu na mezinárodní klavírní soutěži XXV. Concorso internazionale di esecuzione pianistica v italské Agropoli. V roce 2004 získal 3. cenu, titul laureáta a Cenu Českého hudebního fondu na prestižní Mezinárodních soutěži Pražské jaro. V říjnu 2005 pak 3. místo na mezinárodní klavírní soutěži Premio internazionale di interpretazione pianistica "Giuliano Pecar" v italské Gorizii. Věnuje se i komorní hře. Jako člen klavírního dua získal 2. cenu na Mezinárodní Schubertově soutěži klavírních duí v Jeseníku(1999) a spolu s houslistou Alexejem Rosíkem získal Čestné uznání na Mezinárodní rozhlasové soutěži Concertino Praga. Jako sólista spolupracoval se Slovenskou filharmonií, Státním komorním orchestrem Žilina, Plzeňskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Symfonickým orchestrem Národního divadla v Praze s dirigenty jako Oliver Dohnányi, Petr Vronský, Leoš Svárovský, Jiří Malát, Mario Košík. Pravidelně vystupuje jako člen různých komorních souborů doma i v zahraničí.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.