muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Andrej Šeban Band

alternativa / jazz / jazzrock / world music / etno / art rock / experimental, Bratislava (Slovensko)
URL:
web: oficiální stránky další stránky facebook myspace bandzone last.fm
 

sestava
Andrej Šeban - kytara
Daniel Špiner - klávesy
Peter Rusňák - baskytara
Michal Fedor - bici

biografie
Andrej Šeban je považován za jednoho z najkreativnejších slovenských kytaristů s nezapomenutelným zvukem. Jako doprovodný hráč spolupracoval s těmi největšími jmény slovenské scény jako jsou (či byli) Dežo Ursiny a Richard Müller. Jako producent se podepsal i pod alba Jany Kirschnerové a mnohé další tituly. Spolupracoval s celou řadou slovenských, českých i zahraničních hudebníků: namátkou Jaro Filip, Michal Pavlíček, Jiří Stivín, Oskar Rózsa, Martin Valihora, Garry Husband a Mark Mondesir.

V roce 2012 opět oživil svou skupinu Andrej Šeban Band, jejíž návrat sa setkal
s velkým ohlasem publika a kritiky. K spolupráci nečekaně přizval mladé talentované hudebníky: Dana Špinera – klavír, Petra Rusňáka – baskytara a Michala Fedora – bicí. Skupina haje Andrejovy skladby a kompozice, jež potěší každé vnímavé publikum. Andrej Šeban je jedním z mistrů slovenské hudobní scény a nepoutá pozornost jen svou muzikálností a instrumentálními výkony, ale i promyšleným a propracovaným technickým zapojením – i proto je skupina na slovenské scéně označována za kapelu s nejlepším koncertmím zvukem.

Michael Kocáb z Pražského výběru po společném koncertu na festivalu „Legends Day“ prohlásil, že Andrej Šeban Band je nejlepší slovenská skupina, kterou v životě slyšel.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.