přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
interpret

HÖNIGOVÁ Alena, MgA.

Cembalo (cemb), Jiné klávesové nástroje (tas.var), Autoři textů o hudbě (m)
Praha 8 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky
 

biografie
MgA. Alena Hönigová
502 Bad Gateway
nginx/1.6.2
email: honigova@hotmail.com
Tel: +420 283 88 13 23, +420 777 644 737

podle http://www.alenahonigova.com/cv/cvc.html:
vystudovala hru na cembalo na Akademii múzických umění v Praze u Giedré Lukšaité Mrázkové a Zuzany Růžičkové. V letech 1999 až 2004 pokračovala ve studiu na „Schole cantorum Basiliensis“ (Basilej, Švýcarsko), kde se věnovala cembalu, fortepianu, generálbasu a improvizaci (Andrea Marcon, Edoardo Torbianelli, Gottfried Bach, Jesper Christensen, Emanuel le Divellec).

Studium zakončila diplomovou prací (hudebně-vědecké pojednání) o sbírce „Haschirim ascher lischl´lomo“ od Salomona Rossiho. V roce 2001 vyhrála se souborem „La Vinciolina“ cenu festivalu v Göttingen. Od téhož roku do 2009 pracovala na „Schole cantorum basiliensis“ jako korepetitorka.

V roce 2002 založila „Ensemble Muscadin“, s nímž mimo jiné zrealizovala roku 2006 také uvedení současné opery „Esther“ od Borise Yoffeho (dle Jeana Racina), zkomponované pro historické nástroje.

Jako sólistka na cembalo a fortepiano i jako komorní hráčka spolupracuje s řadou solistů i nejrůznějších hudebních souborů. V letech 2004 až 2010 organizovala v Basileji koncertní řadu v kostele sv. Leonharda. V roce 2005 natočila pro švýcarské rádio DRS2 s flétnistkou Corinou Marti CD „Seicento im Lombardei“ (2006 vydavatelství „Ars musici“), 2007 bachovské CD pro francouzský label „Edition du nopal“ a 2009 nahrávku vokálních a instrumentálních děl Salomone Rossiho („Panclassics“, CH). Na podzim 2011 byla publikována její nahrávka děl J. L. Dusíka pro fortepiano (Koramant Records, CH). Od roku 2011 je uměleckou vedoucí cyklu barokních koncertů v "Dominikánské 8".

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.