muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Wings

1973 (před 47 lety)
kytarista Henry McCulloch a bubeník Denny Seiwell odešli ze skupiny Wings kvůli hudebním neshodám s Paulem McCartneyem

1995 (před 25 lety)
v pžeplněné pražské Sportovní hale se uskutečnil 2x ze zdravotních důvodů odložený (březen, červenec) koncert R.E.M., uváděli je britští Echobelly se zpěvačkou Sonyou Aurorou Madan

1979 (před 41 lety)
týden po prvním vystoupení v zámeckém parku v Knebworthu se festival s Led Zeppelin v hlavní roli opakoval v podobném složení opět před zhruba dvěmi sty tisíci přihlížejících, byl to vůbec poslední britský koncert Led Zeppelin s Johnem Bonhamem


Andy Bell
ANDY BELL
*11. 8. 1970

JOE JACKSON
*11. 8. 1954

ERIK BRANN
*11. 8. 1950

 
Os Gringos - Brazilská rocková naděje
Jsem si plně vědom toho, že investovat energii do nových kapel není snadné. Dokonce jsem si před časem během recenzování vyslechl otázku: „Koho bude proboha...
celý článek
aktuálně
29.07. Od 1.8. se můžete těšit na druhý prázdninový nesoutěžní speciál, ve kterém na vás čeká další porce parádních klipů od českých rockových kapel. Zpěvačka a moderátorka Veronika Zelníčková vám také prozradí jedno veřejné tajemství, které se týká Kůsofky.
15.07. Musikmesse: nové datum konání v říjnu 2021, nově navázaná spolupráce s kreativním hubem THE ARTS+
25.06. Nenechte si ujít, jak moderátorka, zpěvačka a herečka Verča Zelníčková odmítne hrát s Kůsofkou flašku, no a hlavně vás tu čeká super porce aktuálních klipů od českých rockerů, mimo jiné i televizní premiéra nového společného klipu skupin TRAKTOR a DYMYTRY.
26.05. - hosté: LIMETALL, KREYSON MEMORIAL, EXTRA BAND, SEPTIC PEOPLE
09.05. Hudební sektor se hroutí. Kvůli koronakrizi přicházejí o práci umělci, nástrojaři, zvukaři a další profesionálové z oboru. Dohromady 130 000 lidí, přičemž polovina je ohrožena bezprostředně.
29.04. Nově vzniklé hudební duo Remind, za kterým stojí Ray Baseley a Adam Bry, představí světu 1. května svůj debutový singl s názvem Foul Thoughts. Mladí umělci se v něm za využití alternative a indie pop rytmů snaží upozorňovat na problematiku duševního zdraví.
28.04. Začátkem dubna se spojilo několik institucí a asociací, aby vytvořily iniciativu, která bude jednat s Ministerstvem kultury o podpoře uměleckého sektoru zasaženého současnou krizí. Prvním veřejným výstupem této skupiny bylo Prohlášení zástupců české hudební scény.
27.04. - hosté: KOMUNÁL , GINGERHEAD , STEYSKY , TARTARO:S, DNESKANE
05.04. Pandemie koronaviru zasáhla výdělečný potenciál a obchodní vyhlídky hudebních společností a umělců napříč hudebním průmyslem. Pořadatelé koncertů, provozovatelé míst pro živá vystoupení a hudebníci v reakci na krizi, která si dle odborníků na zdravotnictví vyžádá několik měsíců k překonání, vyzývají politiky k přijetí důležitých opatření. Až krize pomine, živé hudební produkce budou patřit k posledním, kde bude provoz znovu obnovený, a k úplnému zotavení živého umění budou potřebné další roky.
25.03. - hosté: HARLEJ – Tonda Rauer, THE FIALKY – Kečup a Marcel Green
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.