muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

12°Bagpipers

poprock / indie rock, Strakonice (Jihočeský kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook bandzone
 

sestava
Fíha - Bicí
Roubík - Basa
Bára - zpěv
Radim - kytara, zpěv
Strakouš - kytara, zpěv
Pepa - trubka
Vojta - saxofon
Ondy - piano guest

biografie
Kapela 12°Bagpipers vznikla před třemi lety, ale i přesto se jí začalo na hudebním poli velmi brzy dařit. V červnu 2008 se poprvé objevila na Strakonické scéně a začala pomalu vířit strakonické vody. Mezi tradiční strakonickou hard-rockovou scénu se pomalu plížila sedmičlenná partička v čele s krásnou zpěvačkou a dvěma dechy. Dnes se již s jistotou dá říct, že se stala jednou z nejúspěšnějších kapel nynější strakonické scény.
V počátcích jejich tvorba sázela spíše na punk-rock, ale postupem času se začali vyvíjet jednak hráčsky, ale také po stránce muzikantské. Poté se hudba pomalu přeorientovala do směru, který oni sami nazývají indie-orchestra. Netrvalo dlouho a začaly se dostavovat první úspěchy. Vítězství v hudební soutěži Prorock (nejlepší autorská píseň, cena diváků, 3. místo poroty), Temple “Muzyka” Strakonice (cena poroty i diváků). V nedávné době vydali po CD s názvem Lapidární již své druhé - Maybe Adult, které se udrželo v žebříčku nejposlouchanějších kapel serveru Bandzone.cz celý týden. Minulé léto kapela poprvé začala objíždět i větší festivaly, mezi které patřili zejména festival v Přeštěnicích, Sex on the pitch, Milevské posvícení a další.
Skupina v blízké době plánuje křest svého nového CD a to 27.11. v MB Křemelka ve Strakonicích, na kterém jako speciální host vystoupí pražské seskupení Discoballs a kapela Segment. Tři dny poté(30.11.) se jejich role obrátí a strakoničtí Bagpipers se představí v pražském Lucerna Music Baru jako host na křestu CD kapely Discoballs. Kapela se chystá po novém roce rozjet po celé České republice na turné s novým CD, ale i přesto neztrácejí hlavu a pomalu začínají připravovat své první velké opravdové CD, které by mělo spatřit světlo světa během dvou let.


2007
- Vznik kapely, první pokusy o hraní a první písničky jako Dreamer, Skáčko, Stáňa Frčková a další, kapela začíná ve složení Roubeek, Radim, Freemy, Vojta. Během roku odchází Freemy a přichází hrající manažer Ondy (bicí), nedlouho po té přistupují do kapely Bára a Straky
2008
- První koncert - Podskalí Strakonice(společně s Bajadera joy) - první kladné ohlasy, do konce roku 6 koncertu
2009
- První společný koncert s Discoballs na Nové ve Volyni, odchod Ondyho, kapela přijímá na post bubeníka mladého talentovaného Dennyho, koncert v Čejeticích společně s novým trumpetistou Pepou, natočení prvního cd Lapidární poprvé na velkém podiu - Milevské posvícení(Anna K., Ticho de pre Cupe Band), Úspěchy v soutěži Prorock(Praha) - 3.místo v celkovém pořadí, nejlepší autorská skladba, cena diváků, Temple Muzyka Strakonice - Celkové vítězství i cena diváků, celkem za rok odehráno 25 koncertů
2010
- Koncert Kongresové centrum Praha, druhé místo v soutěži expedice Přeštěnice, rok prvních větších festivalů Přeštěnice fest, Music fest Habeš, Bartolomějské posvícení,Majales a především skvělý Sex on the Pitch, odchod Dennyho, na jeho post nastupuje Hanny, ke kapele se přidává jako host staronový Ondy (klávesy), kapela přijímá svého prvního "opravdového" manažera Petra Chalupného, první větší koncerty v Praze - Akropolis, MB Lucerna(Discoballs), natoceni noveho EP Maybe adult, do konce roku bylo odehrano 40 koncertů.

2011

- Počátkem roku odchází z časových důvodů bubeník Hany. Nahrazuje ho Kuba "Fíha" Mrzena z kapely Megabit.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 2x
galerie

summer tour 2011

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.